Şuanda 22 konuk çevrimiçi
Nebil Rahuma arama calismalari ile ilgili Hasan balcinin calisma raporudur PDF Yazdır e-Posta
Hasan Balci tarafından yazıldı   
Salı, 07 Nisan 2009 16:56


30.09.1980 de talihsiz bir biçimde öldürülen Nebil Rahuma ile ilgili çalışmanın önemli bir noktasına gelmiş bulunmaktayız.

Adli bir karar neticesinde.”savcılıktan karar çıkartarak” nebil rahuma yoldaşımızın gömülü olduğu alan, mezarlık. Onu defin eden imamın ismi dahil Üzere tespit etmiş durumdayım. Bu bilgilerin hepsi bende saklıdır. Kimse heyecana kapılmasın gömülü olduğu noktayı bulduk demiyorum. Ancak mezarlıktaki adayı tespit ettim. Nebilin öldürüldüğü dönemlerde parselasyon olmadığından sıra usulü gömülmüş. Dolayısı ile

Buradan aramaya başlayacağız. Bir insan nereye gömülmek ister derseniz bütün yüreğim samimiyetimle söylemek isterim ki nebil orada gömülü denize nazır ağaçlıklar içinde. Şahane huzur dolu bir yer. Bu mezarlığın resimlerini çektim. Daha sonra dostlarla paylaşacağım.

 

Nebil rahuma arama komitesi ile yapacağımız bir değerlendirme ile gelecek süreci siz dostlarımızla paylaşacağız. Erkan ulaşan yoldaş’a bir şey söylemek isterim. Sevgili erkan tam Gafil gezme şaşkın türküsü söylenecek bir yerde yatıyor nebil yoldaşımız. Ve seni de anarak bu türküyü bu sabah bu mezarlıkta mırıldandım, bu türküyü olur ya duyarda eşlik eder umudu ile nebil yoldaşımız bizi Duyar'mı bilmem. Ancak bu çalışmaya verdiğim bütün emekler nebil gibi yiğitlere feda olsun. Şan olsun.

Son Güncelleme: Salı, 07 Nisan 2009 17:08