Şuanda 49 konuk çevrimiçi
Erman Arslan'ı kaybettik PDF Yazdır e-Posta
Kolektif tarafından yazıldı   
Pazar, 25 Aralık 2016 10:45


 

 

BİR YILDIZ DAHA KAYDI ARAMIZDAN

 

Üzgünüz, öfkeliyiz….

 


Uzun yıllardır İsviçre’de yaşayan Erman Aslan yoldaşımızı 24 Aralık akşamı kaybettik. Daha 60’lı yaşlara gelmemiş Erman yoldaşımız birkaç yıldır çağın illeti olan kanser hastalığı ile mücadele ediyordu.

Her gün eski-yeni onlarca yoldaşı başucundaydı. Tüm sevenleri yanında oldu. O bugüne kadar nice badireler atlatmış, nice zorlukların üstünden gelmişti. Bu zalim hastalığı da yenmek için büyük bir mücadele yürüttü.

Şu an fiziken aramızdan ayrıldı. Ancak biliyor ve inanıyoruz ki, o mütevazi kişiliğiyle, dara düşene yardım için çırpınışıyla, mazlumların, haksızlığa uğrayanların ikircimsiz yanında oluşuyla, devrimciliği ile ve zulme boyun eğmeyen asil duruşuyla hep aramızda olacak ve yüreklerimizin en müstesna yerinde hep yaşamaya devam edecektir.

Hayatının en verimli günlerini, gençliğini devrim mücadelesine hasretmiş, hep örgütlü yaşamı savunmuş, örgütsüz kaldığı zamanlarda bile tek kişilik bir örgüt gibi mücadelesine bağlı kalmış ender insanlardan biri olan Erman yoldaşın kaybı, eski mücadele yoldaşları  olarak bizleri derinden üzmüştür.

Tarihin bir kesitinde örgütsel bağlarımız belki kopmuş, ancak ilişkilerimiz sevgi ve saygı dolu dostlukla sürmüştür. Nitekim bugün farklı yapılarda da olsak, biz eski Acilciler, hala birbirimize dostluk ve yoldaşlık bağlarıyla bağlıyız.

Erman yoldaşımız da, yukarda saydığımız hukukumuz gereği bizim için hep yoldaş kalmıştır. O bizim için Başeğmez, dik duruşlu, onurlu ve sabırlı Erman Yoldaştır. Şimdi eski yoldaşları olarak onu 12 Eylül zindanlarında düşmana asla boyun eğmemiş olan yiğit yoldaşlarımız İbrahim Yalçın’ın, Halil Güven’in yanına uğurluyoruz.

Güle güle güzel insan, güle güle yiğit yoldaş, seni asla unutmayacağız ve ideallerini dünya döndükçe yaşatacağız…


Avrupa’da Yaşayan ACİLCİLER

 

25 Aralık 2016

Son Güncelleme: Salı, 27 Aralık 2016 20:59