Şuanda 42 konuk çevrimiçi
BugünBugün406
DünDün2914
Bu haftaBu hafta6302
Bu ayBu ay58970
ToplamToplam7818378
Mehmet Özaslan (Terzi) kardeşimizi kaybettik PDF Yazdır e-Posta
TDAS Platformu tarafından yazıldı   
Pazartesi, 15 Mayıs 2017 06:16


Sevgili yoldaşımız Kazım Özaslan'ın Paris'te "Terzi" olarak tanınan abisini Mehmet Özaslan'ı uzun süredir kanser tedavisi gördüğü hastahanede dün gece kaybettik.

Sürgün yaşamının yarattığı psikolojik ve maddi tahribat sonucu son yıllarda sürgünde yaşayan birçok yoldaşımız kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeder oldu.
Bu meret hastalık artık grip nezle gibi rutin bir hastalık halini aldı. Sürgünde sevdiklerinden, özlemlerinden ayrı yaşayan, sürgün yaşamının yarattığı ağır travmaya direnen, yetmezmiş gibi bir de geçim için olmadık işlerde çalışan, yanında geçici yol arkadaşlarının ideallerinden, yoldaşlarından, kavgadan kaçarcasına uzaklaştığını gören dürüst insanlar, ideallerine bağlı insanlar bu hastalığa daha kolay yakalanır oldu.
Mehmet Özaslan (Terzi) de bu söylediğim nedenlerden ve içinde yaşadığı elverişsiz yaşam koşullarından dolayı, adeta hayata kahretti akciğer kanserine yakalandı.
Bir yıla yakın tedavi sonucu kendisinin iyi olduğunu, düzeldiğini söylüyordu. Ancak birkaç hafta önce geçirdiği bir kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastahanede bu sabah ölüm haberi geldi. Çalışkanlığıyla, mütevaziliği ile, yardımseverliği ile tanınmış Terzi yoldaşımız kadar cana yakın insan bulmak zordur. Gönlü zengin, emekçi Terzi abimiz fiziken aramızdan ayrıldı.

Tüm sevenlerine, ailesine ve çocuklarına baş sağlığı diler, acılarını paylaşırız.

 


TDAS PLATFORMU