Şuanda 37 konuk çevrimiçi
BugünBugün1640
DünDün2023
Bu haftaBu hafta6056
Bu ayBu ay77188
ToplamToplam7836596
Tüm yoldaşlara ve dostlarıma PDF Yazdır e-Posta
Kazım Özaslan tarafından yazıldı   
Perşembe, 18 Mayıs 2017 18:40


Abim Mehmet Özaslan (Terzi)’yi amansız bir hastalık sonucu geçtiğimiz Pazar sabahı kaybettik. Mehmet abimin kaybı başta biz ailesini, Yoldaşlarını ve Dostlarını derin bir şekilde üzmüştür. Paris’te kaybettiğimiz Terzi’yi 17 Mayıs günü saat 17’de doğup büyüdüğü yer olan Gaziantep –Nizip Çiftlik Köyünde sonsuzluğa uğurladık.

12 Eylül Faşist Askeri darbesinin Halkımız üzerinde estirdiği terör, kan, ölüm ve yıkım sonucu; on binlerce devrimcinin zindanlara atıldığı ve on binlercesinin arandıkları için ülkesini terk etmek zorunda kaldığı bir süreçte Mehmet abimde 12 Eylül askeri faşizminin baskılarından kurtulmamış, binlerce devrimci gibi birçok defa yakalanarak işkence tezgâhından geçmiştir.

Terzi Mehmet’ de bu baskılara dayanamayarak, 1987 yılında on binlerce devrimci gibi ülkesini terk etmek zorunda kalmış ve yaşamını Fransa’da sürgün olarak sürdürmek zorunda kalmıştır.

Fransa’nın ağır yaşam ve çalışma şartları içinde konfeksiyon atölyelerinde çalışarak hayatını sürdürmeye çalışan Mehmet Abim, kapitalist sistemin dayanılmaz çalışma koşullarının ve sürgün yaşamının ağır psikolojik baskısının da etkisiyle kanser denilen amansız hastalığa yakalandı. Bu hastalığına karşı uzun zamandan beri yürüttüğü mücadelede yenik düşerek, 14 Nisan günü sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.

Bu zor günlerimizde gerek bizzat gelerek, gerekse de bizi arayarak yanımızda olan tüm yoldaşlarımı saygıyla selamlıyorum. Bu konuda ellerinden gelen her şeyi yaptıkları ve beni yalnız bırakmayarak böylesi acılı bir günde acılarımı paylaştıkları için teşekkür ediyorum.

Aynı zamanda yine destekleri ile ve arayıp sorarak ve mesaj göndererek acımı paylaşan dostlarıma ve Arkadaşlarıma duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim.

Saygı ve selamlarımla.

18 Mayıs 2017