Şuanda 34 konuk çevrimiçi
BugünBugün2068
DünDün2023
Bu haftaBu hafta6484
Bu ayBu ay77616
ToplamToplam7837024
Kıskanılacak ülke Türkiye (!) PDF Yazdır e-Posta
İhsan Sağmen tarafından yazıldı   
Pazartesi, 25 Eylül 2017 19:40


Ülke, kıskanılacak ülke mi? Evet, bence, jeopolitik açıdan, madenlerle dolu olmasından, saf ve temiz bir halkı olmasından dolayı kıskanılacak bir ülkedir.

Saf ve temiz diyorum, ancak, bu artık bozulmuş durumda, aptallığa dönüşen bir saflığa doğru gitmiş.
Kuralı olmayan, rastgeleci, her söylenene inanan, kendi söylediğine de inanıldığını zanneden yapıda bir kitle oluşumu, pratik yaşamda egemendir.
Doğal olarak ülke yönetenler ve özellikle demokrasiyi sevmeyen liderler, dünyada bizi elbette kıskanırlar, çünkü, böyle sorgulamadan inanan, araştırmadan, soruşturmadan kabul eden bir halk, dünyada eşi benzeri olmayan halktır. Bu açıdan Avrupa bizi kıskanır. Tepkisiz bir toplumu kim kıskanmaz, onlarda böyle hiç karşı koymayan veya koyamayan insanların özlemini çektikleri için çok kıskanırlar.
Ankara ve İstanbul’da biz metro yaptık tüm dünya bizi kıskandı. Oto yollar ve köprüler yaptık yine bizi kıskandılar. Avrupa’nın metrosu yok! Fransa, Paris’te metro bile inşa edememiş, ilk biz yapınca adamlar kıskandı !
Bu anlattıklarıma dünyayı görmemiş halklar inana bilirler. Bu kadar yalanı bilerek söyleyen yalancı güruhuna ne demeli. Sokakta buna inanan milyonlar var. Daha şehri görmemiş, oturmalı tuvaleti bilmeyen, gittiği hastanenin binası klimalı ve yerler mermer diye övünen vatandaş, beklediği doktor odasının önünde yüzüncü sırada, doktor, bilgiyi ve kişinin özelini koruma diye bir şeyi bilmiyor.
İki ay hastanelerle uğraştım. Özel hastaneler aşırı fahiş ücretlerle iş yapıyorlar. Devlet hastanesinde yirmi lira olan Röntgen, özelde seksen lira. Bir damar filmi 425 lira, ülkede asgari ücret bin beş yüzü bulmuyor.
Hastaneler modern, ancak soyguncu. Sistem öyle yapılmış ki, soyanlar korunuyor. Eşitlik kuralı yok. İşte bu yüzden Avrupa ve dünya kıskanıyor.
Parası olmayanın yaşam hakkı yok. İşte bu nedenle kanun hükmünde kararnamelerle işten atılanlar kamudan hizmet alamıyor. İşe de aldırmıyorlar. Açlıkla terbiye etmek istiyorlar. İşte bu bile dünyanın kıskanmasına neden oluyor. Dünya hükümranları biz niye KHK yapamıyoruz. Kanunları niye hiçe sayamıyoruz diye aşırı kıskançlık yapıyorlar.
Direnenlerin yanında yer alamayan, aslında korkudan yer almayan, KHK etkilenenlerinin yüzde biri bile hakkı için direnemiyor, meşru direnme hakkını kullanmıyor.Bu bile baka ülkeler için kıskanılmaya sebeptir.
İşsiz vatandaş hastanede tedavi olamıyor. Hastane masrafı ödenmiyor. Niçin? Kararname var. Mahkemeye versen Adalet de yok,diyen de yalan söylüyor! Adalette dünyada kıskanılacak ülkeyiz. İki yüz binden fazla tutuklu ve hükümlü var. Bunların yüzde yetmişine yakını tutuklu. Bu yazdıklarım kabaca bilineni, beş yılı geçmiş yargılanamayan insanlar var.
Meclis kürsüsünde konuşup tutuklanan milletvekillerine ne demeli. Vekil dediğin susar kardeşim, konuşursan içeriye atarlar. Eee böyle olunca dünya bizi kıskanır. Bakın Avrupa da hangi vekil mecliste konuşuyor?
İnsana değer veren düzenimiz var, eğitimimiz kıskanılacak bir sistem. Milli eğitim Arabistan eğitimi oldu. Arabistan ve Katar yeni eğitime çok seviniyorlar.
Yurt dışında okuyanlar ajan çıkıyormuş, deniyor. Her nedense zengin kesim hep yurtdışında okutuyor çocuklarını, ama, halk bunu bilmiyor. Ajanlık oluyorsa o zaman çocuklarınızı sorgulamaya başlayınız.
Yakın zamanda, başka ülkelerde yaşayanlarda ajan ilan edilirse, sokakta dolaşamayacağız. Alman ajanı, İngiliz, Amerikan, Hollanda ajanı ve benzeri yakıştırmalarla bizleri suçlayacaklar. Biz kıskanılacak bir ülkeyiz.
Ülkemizi yönetenler, bizi dünya kıskanıyor demekle haklı, artık ben de hak veriyorum!