Şuanda 157 konuk çevrimiçi
Yazı aktarımı - şimdilik- sona erdi PDF Yazdır e-Posta
Engin Erkiner tarafından yazıldı   
Salı, 03 Temmuz 2018 18:03


Bu sitede yaklaşık 4000 kadar yazı yayımlandı. Kabaca on yılı tamamladığımızı düşünürsek -3650 gün yapar- demek ki ortalama olarak günde 1,1 yazı yayımlanmış. Sitenin sağ tarafında ya da yazılarımın olduğu tarafta yer alanlardan seçme yapıp bunları bloglara taşımayı ne zamandır düşünüyordum. Yazılar esas olarak ikiye ayrılıyordu: örgütsel tarihimizle ilgili olanlar ve diğer konular…

Bunlardan ilki www.enginerkiner-yazilar.blogspot.com da yer alırken, ikincisi www.enginerkineryazilar.wordpress.com da yer alıyor. Burada yer alan bir yazının başlığını tıklayınca sayfanın altına inip açılmış halini okuyabiliyorsunuz. Her yazının altında yazıldığı tarih de bulunuyor.

Sayfanın altında çok sayıda blog adresi de yer alıyor. Hepsini şöyle bir dolaşmam birkaç saatimi aldı diyebilirim. İlker Akman, Hasan Basri Temizalp ve Yüksel Eriş ile ilgili yazıların yer aldığı bloglarda bir kez daha bu arkadaşlar için yapılabilecek her şeyi yapmış olmanın verdiği iç huzurunu yaşadım. Belki şimdi hatırlamadığım eksik kalan varsa bunu da ölüm yıldönümlerinde tamamlarım. Eksik yoksa ölüm yıldönümlerinde bir şey yazmayacağım çünkü zaten yazılmış olanı tekrarlamanın anlamı bulunmuyor.

Konuk yazarlar bölümünde yer alan arkadaşlar ise kendi yazdıklarını değişik yerlerde zaten yayınladılar. Bunların bir bölümü konuk yazarlarla ilgili blogda da yer alıyor.

Yani biz de amma yazarmışız…

Mesele sadece yazmak değil, yazmanın bir hedefe yönelmesi ve ona ulaşabilmesidir.

Örgüt tarihiyle ilgili olarak bunu başarabildik.

Önceden de belirtmiştim ama hatırlatayım: sitenin onuncu yılı için yazı düşünüyorsunuz değil mi?