Şuanda 70 konuk çevrimiçi
BugünBugün3626
DünDün3869
Bu haftaBu hafta28654
Bu ayBu ay35081
ToplamToplam7593168
Belma'ya Mektuplar'ın tamamı internette PDF Yazdır e-Posta
Engin Erkiner tarafından yazıldı   
Çarşamba, 02 Ekim 2019 19:41


 

 

Bu kitap basılalı beş yıl oldu, yaklaşık dörtte üçü dağıtıldı, kalanları tek tük olsa da gidiyor ama artık herkesin erişimine açmanın zamanı geldi. Daha önce kitabın yaklaşık yüzde 40’ı www.enginerkiner-mektuplar.blogspot.com adresinde yayınlanmıştı.

Şimdi tamamı TDAS Yayınları olarak aşağıdaki adreste ikinci baskıya önsöz ve yeni bir arka kapak yazısıyla yayınlanmış bulunuyor.

 

https://enginerkinerkitaplar.files.wordpress.com/2019/10/belmayamektuplar.pdf

 

 

Buraya sadece yeni arka kapak yazısını koyuyorum:

 

Kitabın matbu baskısına “Belma’ya Mektuplar” adını vermiştim, kitap çıkıp biraz dağıldıktan sonra gerçekte “Bombacı Leyla’ya Mektuplar” demem gerektiğini anladım. Kitabın arka kapak yazısında böyle deniliyordu ama yetmiyordu. Kim bu Belma? Yakın ilişkide olduklarımın dışında çok az kişi biliyordu. Bombacı Leyla denilince ise bilmeyen yoktu.

Hürriyet Belma’ya “Bombacı Leyla” adını takmıştı. Nereden bulmuştu bu ismi, bilmiyorum. Kadının bombalama gibi bir eylemi de yoktu. Belma bu isimle bir dönem devrimci hareketin en tanınmış kişisi oldu. Isparta hapishanesinde iken adli mahkumların bana acımasına ister istemez gülerdim. “Sen sakin bir adamsın, bu kadın kodum mu oturturum tipinde…” Isparta’da bir bölümü İstanbullu delikanlı aleminin adli mahkumlarıyla yattım ve Belma acayip önemli birisiydi.

Belma’nın ve benim için bu kitapla ilgili olarak yapılan bir övgü var: “Ne kadar iyi. İkiniz de yıllar sonra da olsa yaptığınıza sahip çıktınız. Mektuplar’ın yayınlanması bunu gösteriyor.”

Blog adresi basınca çıkmazsa, bazan böyle oluyor, kopyalayıp açın...

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 02 Ekim 2019 19:51