Şuanda 82 konuk çevrimiçi
BugünBugün3085
DünDün4521
Bu haftaBu hafta7606
Bu ayBu ay14033
ToplamToplam7572120
İyi haberler PDF Yazdır e-Posta
Engin Erkiner tarafından yazıldı   
Cuma, 22 Mayıs 2020 18:16


İki iyi haber yazacağım ama bunlar öncelikle benim için iyidirler.

Birincisi; bir süreden beri sitedeki yazılardan seçmelerin bir bloga konulmasına ara verilmişti ve bu nedenle de yazılar birikmişti. Sitede çıkan yazılardan seçtiklerim ki bunların oranı duruma göre yüzde 70-80 arasında değişiyor bir bloga konuluyor. Bazı yazılar isi aradan zaman geçince eleniyor, saklanmaları gerekmiyor. Blog adresi aşağıdadır:

https://enginerkineryazilar.wordpress.com

 

Yazılar harf sırasına göredir. Okumak istediğiniz yazıyı tıklayıp aşağıya iniyorsunuz, orada yazının açılmış halini buluyorsunuz.

Yeni yazılar yerleştirildi. Yıllardan beri sitenin sürekli okuru iseniz burada yeni bir yazı bulamazsınız ya da yeniden okumak istediğiniz yazı varsa sitede 4000 kadar yazı arasında aramadan bulabilirsiniz.

İkinci haber kızımla ilgili. Fizikte yüksek lisans tezini yazıp vermişti. Notun belli olunca bana haber ver, demiştim. Verdi.

Geçtim.

Kaç aldın peki?

Önemli değil…

En az 2 (80) almışsındır…

1 (100) aldım.

Doktora yapmak istemiyor, iş arayacak ve fizikçiler için çok iş var.

Ömür’ün fiziğe girmesi için ısrarcı olmakla iyi bir şey yapmışım. Boş bir ısrar değil, matematik ve fizikte iyiydi, sadece zor bir bölüm olmasından çekiniyordu ama hiç takılmadan bitirdi.

İlginç olan, ODTÜ’de devrimci olmadan önceki halime benzemesidir. Sadece “iyi not aldım“ derdim, notun sorulmasını istemezdim. Yani belli işte, 80-90 arası bir şey… Ayrıldığımız annesiyle kalmayı istemedikten sonra yaklaşık on yıl birlikte yaşadık. Pek kolay bir hayat değildi, liseyi ve üniversitenin bir kısmını çalışarak okudu. Bu sayede iş dünyasıyla ilgili deney de kazandı gerçi ama kolay değildi.

Türkçesi zayıf ve iyi olması için de uğraşmadım. İyi Türkçe bilip de ne yapacak? Önemli olan ingilizcesinin iyi olmasıydı.

İyi bir bölüm bitirmekten daha önemlisi özgüveni yerinde ve bağımsız davranabilen bir insan olmasıdır.

Türkçe okuyamadığı halde her çıkan kitabımı alıp giderdi, belli ki sevgilisine hava atacak…

Aynı üniversitede farklı bölümlerde okumamız bir hoşuna giderdi ki sormayın…

Yıllardır görmediğim annesi de sevinmiştir ve sevinsin tabii…