Şuanda 38 konuk çevrimiçi
BugünBugün1598
DünDün2148
Bu haftaBu hafta16496
Bu ayBu ay34586
ToplamToplam8027137
Mihrac Urala yardim edin PDF Yazdır e-Posta
Engin Erkiner tarafından yazıldı   
Pazar, 04 Ocak 2009 13:04


 

Mihrac Ural saldırdıkca batiyor. Yardimci olun!  Doğrusunu isterseniz bu kadarını da beklemiyordum. Hatamı kabullenmem gerek: Bu adamı biraz daha yetenekli zannetmiştim. 30 sene önce yine de böyleydi diye düşünüyorum. Çok gerilemiş! Neden, artık orasını bilemem. Belki de benzin bitti, araba artık gitmiyor. Ya da başka bir neden... 

 

Bir arkadas iletti, sağolsun... Efendim, derin devlet ile de ilişki içindeymişim! Tabii ki öyledir, hemen kabul ediyorum. Tevazuya gerek yok. Türkiye sosyalistleri içinde tanınmış bir kişiyim. Görüşlerimi benimseyenler vardır, karşı olanlar vardır. Ama yine tanınan bir kişinin yaklaşık beş yıl önce bana söylediği gibi: “Engin Erkiner’i duymamış olan politik birisi değildir!” Şimdi tanınmışlığım iyice artıyor. Kolay mı! Şimdi de Türkiye solunun en yetenekli kişisi oldum. Böyle bir iddiam yoktu, ama öyleymişim. Solda hem bu kadar tanınmış olup hem de derin devletle ilişki içinde olmak öyle herkesin becereceği iş değildir! Polisle de işbirliği yaparım, derin devletin diğer organlarıyla da... Marifetlerimde sınır yoktur! 

Geçen haftadan başlayarak bir aylık programımı ileteyim. Doğrusu Mihraç Ural’ın saldırıları, hakkımda bilip bilmediği herkese özel mektuplar yazması çok etkili oluyor! Hakkında kullanılan en yaygın sözcük, ayıp ama yazayım, “s..... et!” Geçen hafta Roj TV’de idim. İyi bir program yaptık. Bu hafta Köln’de Musa Anter ile ilgili bir gecede konuşmacıyım. Gelecek hafta Münih’te Yılmaz Güney ile ilgili gece var, orada da konuşmacıyım. Sonraki hafta Avrupa Barış Meclisi Sekreterya Toplantısı, sonra sanırım yine televizyon olur ve böyle gidiyor.

Sonraki iki hafta buradan kıpırdayacak halim yok, zira Frankfurt Kitap Fuarı var. Derin devletimiz sağolsun beni unutmamış. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Orhan Pamuk’un da katılacağı açılışa davetliyim. Gerçi Yazın Dergisi’nin yöneticisi olarak çağırıyorlar ama bu işleri Suriye’den bilirsin, bu işin görünüş tarafı. Suriye’de yaptığın gibi alt düzey memurlarla ilişki kurmuyorum. İlişki dedin mi, yukarısıyla olmalı, değil mi! Umarım sen de bir gün Beşar Esad ile ilişki kurabilirsin. Neyse, resmi yazayım, Sayın Abdullah Gül’e ileteceğin bir maruzatın varsa, yardımcı olabilirim. Belki ülkede Suriye casusu olarak aranman konusuna el atabilir. Ayıp yani! İnsan silahlı ya da silahsız devrimci bir eylemden aranır. Casusluktan aranmak yüz kızartıcı bir suç! Dediğim gibi istersen yardımcı olabilirim! 

Bu yılın sonlarında 13. kitabım çıkacak. Senin yaşın olmuş 52, daha broşür bile yazamamışsın! Takdir edersin ki, böyle genel sekreterlik olmaz. Hatırlarsan, 30 yıl önce sana biraz Türkçe yazı yazmayı öğretmiştim, ama onu bile unutmuşsun! Olmuyor ama!

Gelişmen için naçizane bir öneride bulunacağım: kendine Zafer Gündoğdu yerine başka bir yardımcı bul! Malum, üzüm üzüme baka baka kararırmış! Bu kadar yeteneksiz adamın yanında durdukça sende gelişme olmaz. Bak sonra söylemedin deme... 

İyi günler ve çabalarında daha başarılı olmanı dilerim. Sen başarılı oldukça bana sosyalist bir derin devlet elemanı olarak yarıyor. Sağol, varol! 

Not: Anladığım kadarıyla hergün Engin Erkiner’in nerede ne yazmış olduğunu aramak için saatler harcıyorsun! Bu ilgin için de ayrıca teşekkür ederim. Suriye devleti biraz nankördür, bu çabanı yeterince takdir etmiyor, ama elimden bir şey gelmez. 

Son Güncelleme: Salı, 06 Ocak 2009 19:40